• Mimarlar Odası Denizli Şubesi Hizmet Binası Yarışması 1.ÖDÜL
  Proje Ekibi

  Mimar : Ömer Çelikkol
  Mimar : Sevgi Erkli
  "Şehrin merkezinde yer alan Mimarlar Odası Denizli Şubesi Hizmet Binası için düşünülen arsa, biçim ve yolun açısından kaynaklı olarak, binanın yol aksından algılanmasına olanak sağlamaktadır. Bu karardan yola çıkarak, binayı tasarlarken, arsanın şekline uyulmuş ve yönlenmenin sağlanmasına dikkat edilmiştir. Ayrıca bina batı güneşinden en az zarar görecek şekilde yönlendirilmiş, doğal ışık ve ısıdan olabildiğince faydalanması için şeffaf yüzeyler doğu ve güney doğuya doğru oluşturulmuştur."
   Mimarlar Odası Denizli Şubesi
 • Kayseri Ticaret Odası Hizmet Binası Yarışması
  Proje Ekibi

  Mimar : Ömer Çelikkol
  Mimar : Ayşe Ocak Eken
  Kayseri ticaret odası hizmet binası için düşünülen arsanın ana akslara cephesi olması binanın yönlenmesinde belirleyici olmuştur.ana akslardan araziye alım trafik yoğunluğunun daha az olduğu tali yoldan , açık otoparka ise her iki akstan ulaşım sağlanmıştır. Binaya kapalı otoparktan güvenlik  sağlanarak diğer katlara asansör aracılığı ile ulaşım sağlanmıştır.taşıt aksının geliş yönünün binanın karşılaması düşünülmüştür. İhtiyaç programı değerlendirilirken iki ana kritere dikkat edilmiştir. Ana aksın bir tarafı kayseri ticaret odasının evrak  ve ofis bölümü ile değerlendirilirken diğer tarafı sosyal alanlara ayrılmıştır.
 • Bodrum Ticaret Odası Hizmet Binası Yarışması
  Proje Ekibi

  Mimar : Ömer Çelikkol
  Mimar : Aslıhan Sücüllü

  Bodrum Ticaret Odası Hizmet Binası için düşünülen arsanın fuar alanına cephe, ve dereye olabildiğince sırt vermesi  tasarımı yönlendiren önemli etkenlerden biri oldu. Bina hem yol aksından hem de fuar alanından yön alacak şekilde, kabulü ve restaurant kısmı öne çıkarılarak fuar alanından da algılanması düşünüldü. Asıl cepheler fuar alanına yönlendirilmiş olup ileride oluşturulacak fuar alanı ile kopuk olmaması projenin çıkış noktalarından biri olarak tasarlandı. Ana yaya girişi yoldan  direk bağlandı ve büyük derinlikli ve düşük rıhtlı olarak uygulanması ön görüldü. Böylece binanın ana girişine direk bir yönlenme sağlanmış oldu. Bu geniş basamaklar restaurant terası önünde, binanın bodrum katına inen merdiven kotu ile birleştirildi.         

 • Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması
  Proje Ekibi

  Mimar : Ömer Çelikkol
  Mimar : Aslıhan Sücüllü

  Efeler Belediyesi Hizmet Binası için düşünülen arsanın konumunun İzmir – Denizli yolu üzerinde olması ile birlikte kuzeyde bulunan yerleşkelerin bulunması, tasarım sürecinde her iki yönden de  sirkülasyonu düşünülmesine neden olmuştur. Aynı zamanda her iki yola dik olarak bağlanan akslar ve iç bahçeler düzenlenmesi diyagramın şekillenmesinde önemli rol oynamıştır. Ayrıca mevcutta bulunan üst geçidin tasarıma uygun bir şekilde konumlandırılıp belediye binasına direk olarak bağlanması tarafımızca önemli kriterlerden biri olarak nitelendirilmiştir.

 • Merzifon Belediyesi İş ve Yaşam Merkezi Yarışması
  Proje Ekibi 

  Mimar     : Ömer Çelikkol
  Y.Mimar  : İrem Selçuk
  İç Mimar : Ceyda Turan
  Mimar     : Burcu Filiz Demirci

  Yardımcılar 
  Paü. Mimarlık Öğrencisi : Pelin Bayar
  Paü. Mimarlık Öğrencisi : Gizem Karabaş

  Proje alanının çevresinde yer alan kent merkezi konut ve ticaret yoğunluklu bir yapıya sahiptir. Parselin kuzeyinde yer alan Kara Mustafa Paşa  cami, tarihi bedesten, Taşhan, ilçenin merkezinde yer alan en yoğun alanlardır.Proje alanı kent merkezinden dağılan yoğun ticaret aksı olan Hal sokak, Muammer Aksoy Sokak ve güneyinde yer alan Sepetçi sokağın kesişiminde bulunmaktadır. Çoğunlukla ticari ve konut yapılarının bulunduğu bu alan dinamik bir yapıya sahiptir.

 • Halide Edip Adıvar Külliyesi Mimari Proje Yarışması
  Proje Ekibi :

  Mimar : Emine Akbulut
  Mimar : Ömer Çelikkol

  Merkezinde  ibadet amaçlı toplanma yeri olan caminin yer aldığı külliyeler, dini ibadet işlevi dışında da insanların bir araya gelerek zaman geçirdiği önemli  bir kamusal alan niteliği taşımaktadır. Kentin diğer  kamusal alan niteliği taşıyan meydan, park vs. gibi insanlarla bütünleşen diğer kent katmanları ile karşılaştırıldığında, külliyelerin her ne kadar insanları kendisine çeken karakteristlik bir özelliği olsa da bütün kent kullanıcıları tarafından tam anlamı ile kullanıldığı söylenemez.

 • Lüleburgaz Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması
 • Torbalı Belediye Hizmet Binası, Pazar Yeri ve Otopark ile Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması